Producenci
Bestsellery
Zobacz najczęściej kupowane!
Maska do włosów Siedmiu Sił
Maska do włosów Siedmiu Sił
4,90 zł
szt.
Olej Arganowy  z pipetką 30 ml
Olej Arganowy z pipetką 30 ml
46,00 zł
szt.
Sól "Skarby Maroka"
Sól "Skarby Maroka"
17,50 zł
szt.
System ROLL-ON Olej Arganowy
System ROLL-ON Olej Arganowy
55,00 zł
szt.
Mydło marsylskie z oliwą z oliwek
Mydło marsylskie z oliwą z oliwek
8,90 zł
szt.
Mydło miodowe do włosów i ciała
Mydło miodowe do włosów i ciała
16,00 zł
szt.
Płyn Micelarny Biolaven
Płyn Micelarny Biolaven
15,50 zł
szt.
Wygładzający balsam do stóp
Wygładzający balsam do stóp
14,99 zł
szt.
Zestaw "Propolis"
Zestaw "Propolis"
79,90 zł
szt.
Czym są kosmetyki naturalne? 0

Kosmetyki naturalne od konwencjolanych różnią sie przede wszystkim ilością zawartych w nich substancji pochodzenia naturalnego.

Kosmetyk naturalny nie powinien mieć w składzie substacji uznanych za szkodliwe wg standardów przyjętych przez organizacje zajmujące się certyfikowaniem kosmetyków naturalnych.
Należy pamiętać, że przy produkcji kosmetyków używa się 5 podstawowych substancji: wody, substancji zapachowych, konserwantów, emulgatorów i substacji aktywnych.

W kosmetykach konwencjonalnych często używa się łatwo dostępnych, niekoniecznie przyjaznych dla zdrowia substacji takich jak popularny emulgator: glikol polietylenowy (PEG), który może powodować reakcje alergiczne. Bazą kosmetyków konwencjalonalnych najczęściej są tanie oleje syntetyczne, pochodne powstajace podczas obróbki petrochemicznej ropy naftowej. W kosmetykach naturalnych składnikiem czynnym są naturalne oleje, ekstrakty z roślin i wody roślinne.
Tutaj dochodzimy do różnicy między kosmetykiem naturalnym a organicznym.


Kosmetyk naturalny niemal w całości wyprodukowany jest z ekstraktów roślinnych, surowców mineralnych. Możliwe jest aby w składzie znalazła się substancja pochodzenia zwierzęcego np. wosk pszczeli ale ich uzyskanie musi odbyć się z poszanowaniem środowiska naturalnego, bez szkody dla zwierząt.

Tutaj należy zaznaczyć, że zastosowanie w produkcie kilku substancji naturalnych nie czyni go całym naturalnym. Na tą chwilę nie ma ujednoliconego nazewnictwa oraz wytycznych wg których kosmetyk można nazwac naturalnym bądź nie. Przez to należy bardzo dokładnie czytać etykietę oraz skład produktu przed jego zakupem i pierwszym zastosowaniem.

Kosmetyk organiczny musi spełniać wymogi kosmetyki naturalnego oraz posiadać gwarancję, że składniki użyte do jego produkcji zostały wyprodukowane w gospodarstwie ekologicznym. Rolnicy nie używają w takich gospodarstwach pestycydów czy nawozów sztucznych. Wszystko po to aby spelniac wysokie wymagania przygotowanych przez organizacje certyfikujące, ktore często kontrolują gospodarstwa. Dzięki takim działaniom produkty zyskują najwyższą jakość a poza tym zmiejsza się zanieczyszczenie środowiska.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl